Најновиот Имиграција во АвстралијаКинеската заедницаВести од КинаУреднички прегледи
Кликнете овде: Поддржете ги кинеските медиуми! Спонзор на Австралија Chinatown! Споделете го овој напис: FacebookTwitter LinkedIn TumblrPinterest Likes: Сакањата се вчитуваат ... Споделете го овој напис: FacebookTwitter LinkedIn TumblrPinterest Likes: Сакањата се вчитуваат ......
Доколку излезе Huawei (специјална карактеристика), целиот синџир на индустријата за мобилни телефони ќе ја изгуби ефикасноста. Текст | Лиу Јуанжу, 2020 септември 9 година, ќе биде значаен ден за влез во историјата на истражување и развој на кинески чипови и полупроводници. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrЛајкови на интересот: Допаѓањата се вчитуваат ...
Според извори, Министерството за трговија на САД ќе им забрани на американските граѓани да ги преземаат кинеските WeChat и Douyin меѓународни верзии на TikTok од 9 септември во петок. Според Ројтерс, официјални претставници на Министерството за трговија на САД истакнале дека американскиот претседател Трамп (посебна карактеристика) сè уште може да ја укине забраната пред да стапи на сила. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrЛајкови на интересот: Допаѓањата се вчитуваат ...
Уредник: Малиот обожавател на Кари ја спомна „јагодата“, за што мислите? Поетите мислат на пролет, готвачите мислат на десерти, прехранбените мислат на сладок и кисел вкус и лигавец ... Како и да е, уредникот сега мисли само на одвратно поради Р.
Предговор Неодамна, австралиските медиуми објавија неверојатна вест: поради кутија која е закопана многу години, 4 поврзани страни не се двоумеа да одат на суд и приредија енергична и шокантна драма што ја шокираше Австралија ... & Сподели ја статијата: FacebookTwitter LinkedInTumblrИнтересни допаѓања: Допаѓањата се вчитуваат ...
Епидемијата трае неколку месеци. Втората блокада во Викторија предизвика двоен удар врз деловните субјекти. Многу ресторани сè уште се борат и се надеваат дека ќе го поминат овој тежок период. Известено е дека според апликацијата на работодавците во ресторани, Викторијанците наскоро може да добијат бесплатни купони за вечера. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrПаинтересни допаѓања: Допаѓањата се вчитуваат ...
Текст / Извор на чичко Шан / чичко Бушан (IDuba798) ⒈ „Поради земање апчиња за диети, влегов во полициската станица“ Деновиве никогаш не недостасуваат нови работи. Кој би помислил дека некој скоро ќе биде во затвор затоа што пиел апчиња за слабеење? Пред неколку дена, г-ѓа Ли го доживеа сето ова. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrЛајкови на интересот: Допаѓањата се вчитуваат ...
Предговор Во моментов, состојбата со епидемијата во Австралија е подобрена и целокупната состојба постепено се подобрува. Има надеж за сè. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrЛајкови на интересот: Допаѓањата се вчитуваат ...
Неодамна „Newујорк пост“ објави шокантна вест- „Внуката на Бин Ладен го поддржа Трамп: Само Трамп може да спречи да се случи вториот инцидент од 911!“ Кога ја видов оваа вест, се процени дека светот Луѓето имаат суптилно расположение за WTF во своите срца. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrЛајкови на интересот: Допаѓањата се вчитуваат ...
Поминаа 2001 години од 9 септември 11 година, но без оглед колку години во минатото, луѓето ширум светот не можат да го заборават овој ден. Терористичкиот напад „18“ ја проби крајната линија на човековото спознание. Излезе дека цивилизацијата може да се сподели во еден момент. Овој напис: FacebookTwitter LinkedIn TumblrPinterest сака: Допаѓањата се вчитуваат ...
Синоќа приближно во 12:45 часот утрото, службите за итни случаи добиле пријава и се упатиле кон улицата Гроте. Еден човек падна во смрт од балконот на стан во Аде ЦБД. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrПаинтересни допаѓања: Допаѓањата се вчитуваат ...
Според „Хералд Сан“, млад пар Ник ffефс и Ема Едвардс во Лилидејл, Мелбурн, имаат таби-мачка по име Лео. Споделете ја оваа статија: FacebookTwitter LinkedIn TumblrПаинтересни допаѓања: Допаѓањата се вчитуваат ...