Latest Emigracioni në AustraliKomuniteti kinezLajmet e KinësKomente editoriale
Klikoni këtu: Mbështetni mediat kineze! Sponsor Australia Chinatown! Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn TumblrPinterest Pëlqimet: Pëlqimet po ngarkojnë ... Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn TumblrPinterest Pëlqimet: Pëlqimet po ngarkojnë ......
Nëse Huawei (tipar special) del, i gjithë zinxhiri i industrisë së telefonisë mobile do të humbasë efikasitetin. Tekst | Liu Yuanju 2020 shtator, 9, do të jetë një ditë e shënuar për të hyrë në historinë e kërkimit dhe zhvillimit të çipave kinezë dhe gjysmëpërçuesve. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn Tumblr Pëlqimet Interesante: Pëlqimet po ngarkohen ...
Sipas burimeve, Departamenti i Tregtisë i SH.B.A.-së do të ndalojë që qytetarët amerikanë të shkarkojnë versionet ndërkombëtare të TikTok-ut WeChat dhe Douyin të Kinës nga 9 shtatori të premten. Sipas Reuters, zyrtarët e Departamentit të Tregtisë të SH.B.A.-së theksuan se Presidenti i SHBA Trump (tipar i veçantë) ende mund të heqë ndalimin përpara se të hyjë në fuqi. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn Tumblr Pëlqimet Interesante: Pëlqimet po ngarkohen ...
Redaktori: Vajza e vogël e fansit të Curry përmendi "luleshtrydhen", për çfarë mendoni? Poetët mendojnë për pranverën, shefat e kuzhinës mendojnë për ëmbëlsirat, ushqimorët mendojnë për shijen e ëmbël dhe të thartë dhe vajin ... Sidoqoftë, redaktori tani mendon vetëm për neveri për shkak të R.
Parathënie Sapo kohët e fundit, media australiane njoftoi një lajm mahnitës: 4 palë të lidhura nuk hezituan të shkojnë në gjykatë për shkak të një kutie që ishte varrosur në tokë për shumë vite, dhe ngritën një dramë të fuqishme dhe tronditëse që tronditi gjithë Australinë ... & Share këtë artikull: FacebookTwitter LinkedInTumblrPëlqimet interesante: Pëlqimet po ngarkohen ...
Epidemia ka zgjatur për disa muaj. Bllokimi i dytë në Victoria ka shkaktuar një goditje të dyfishtë për bizneset. Shumë restorante janë ende duke luftuar dhe shpresojnë ta kalojnë këtë periudhë të vështirë. Reportedshtë raportuar se nën aplikimin e punëdhënësve të restoranteve, Viktorianët së shpejti mund të marrin kupona falas për darkë. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn Tumblr Pëlqimet e interesit: Pëlqimet po ngarkohen ...
Teksti / Burimi i Xha Shan / Xha Bushan (IDuba798) "Për shkak të marrjes së pilulave dietë, unë hyra në stacionin e policisë" Asnjëherë nuk ka mungesë të gjërave të reja këto ditë. Kush do ta kishte menduar që dikush do të burgosej gati për marrjen e tabletave dietike? Disa ditë më parë, zonja Li i përjetoi të gjitha këto. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn Tumblr Pëlqimet e interesit: Pëlqimet po ngarkohen ...
Parathënie Aktualisht, situata e epidemisë në Australi është përmirësuar dhe gjendja e përgjithshme gradualisht po përmirësohet. Ka shpresë për gjithçka. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn Tumblr Pëlqimet e interesit: Pëlqimet po ngarkohen ...
Kohët e fundit, "New York Post" raportoi një lajm tronditës- "Mbesa e Bin Laden mbështeste Trump: Vetëm Trump mund të parandalojë që ngjarja e dytë e 911 shtatorit të ndodhë!" Kur pashë këtë lajm, u vlerësua se bota Njerëzit kanë një humor delikat WTF në zemrat e tyre. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn TumblrPëlqimet interesante: Pëlqimet po ngarkohen ...
Kanë kaluar 2001 vjet nga 9 shtatori 11, por pa marrë parasysh sa vjet në të kaluarën, njerëzit në të gjithë botën nuk mund ta harrojnë këtë ditë. Sulmi terrorist "18" shpërtheu në vijën e fundit të njohjes njerëzore. Rezulton se civilizimi mund të ndahet në një çast. Ky artikull: FacebookTwitter LinkedIn Tumblr pëlqimet e Interesit: Pëlqimet po ngarkohen ...
Rreth orës 12:45 të mëngjesit natën e kaluar, shërbimet e urgjencës morën një raport dhe nxituan në rrugën Grote. Një burrë ra për vdekje nga ballkoni i një apartamenti në Ade CBD. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn TumblrPëlqimet interesante: Pëlqimet po ngarkohen ...
Sipas "Herald Sun", një çift i ri Nick Jeffs dhe Emma Edwards në Lilydale, Melbourne, kanë një mace tabu të quajtur Leo. Ndani këtë artikull: FacebookTwitter LinkedIn Tumblr Pëlqimet e interesit: Pëlqimet po ngarkohen ...